Search
Close this search box.

نقشه برداری معدنی با پهپاد

در حال حاضر نقشه برداری با پهپاد درعملیات­ های معدنی بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرد. استفاده از پهپادها باعث جمع­آوری داده­های کارآمدتر و دقیق­تر را در مقایسه با روش­های سنتی امکان­پذیر می ­کند.

مزایای نقشه برداری با پهباد

بهبود ایمنی

کار در معدن یکی از پرخطرترین مشاغل می باشد و همیشه معدن داران به دنبال حفظ ایمنی کارگران هستند. همچنین جمع‌آوری داده‌های بصری در مورد وضعیت مناطق بالقوه ناپایدار معدن مانند دیواره‌های بلند، لبه و تاج‌ها و نقاط انفجار بسیار خطرناک است. با استفاده از تصاویر با وضوح بالای پهپادها می توان مناطق غیرقابل دسترسی و یا پر رفت و آمد را بررسی کرد بدون اینکه کارگران در خطر بیفتند. همچنین می‌توان خطراتی که کارگران را تهدید می کند را شناسایی کرد و آن ها را به حداقل رساند.

دقت و سرعت بالا

پهپادها خروجی کاملی با دقت بیشتری ارائه می دهند که بر اساس مقیاس مورد نیاز می تواند متغیر باشد. همانطور که می دانیم روش‌های قدیمی مانند GNSS را به دلیل زمان بر بودن و بالا بودن هزینه به صورت متداول نمی توان استفاده کرد. این در حالی است که با توجه به بالا بودن سرعت نقشه برداری با پهپاد در معدن شما می توانید هر زمان که نیاز به برآورد و جمع‌آوری اطلاعات دارید با استفاده از این روش اطلاعات بروز از معدن را جمع‌آوری کنید تا با استفاده از آن به اطلاعات جالبی مانند روند تغییرات در معدن و ... برسید.

محاسبه دقیق احجام

با استفاده از تصاویر پهپاد میتوان داده های مختلفی از جمله ابر نقطه، انواع مدل های رقومی از زمین و مدل سه بعدی از سایت معدن را تهیه کرد. محاسبه احجام در معدن با استفاده از نقشه برداری پهپاد دارای دقت بسیار بالایی می باشد زیرا در این روش از هزاران نقطه یا همان ابر نقطه استفاده می شود. از آنجایی که پهپادها و نرم‌افزارهای محاسبه در روش نقشه برداری معدن با پهپاد به صورت بی طرف صورت می گیرد، نتایج به مقدار واقعی بسیار نزدیک است و در نتیجه همه این موارد باعث شده که محاسبه حجم و در نتیجه داده های مالی بهتری را در اختیار داشته باشیم.

هزینه¬های عملیاتی کم

هزینه¬های عملیاتی مرتبط با پهپادها کمتر از هزینه روش های سنتی است. کاربردهای پهپادها نامحدود و قابل بهره برداری در طول تمامی فرآیندهای معدنی شامل اکتشاف، توسعه و استخراج است و ریسک ها و خطرات موجود را سریع ارزیابی می کند.

بهینه سازی حمل و نقل

هزینه¬های عملیاتی مرتبط با پهپادها کمتر از هزینه روش های سنتی است. کاربردهای پهپادها نامحدود و قابل بهره برداری در طول تمامی فرآیندهای معدنی شامل اکتشاف، توسعه و استخراج است و ریسک ها و خطرات موجود را سریع ارزیابی می کند.